Slicki

 Istnieje kilka rodzajów opon. Jednym z nich są slicki, czyli opony z całkowicie gładkim bieżnikiem. Są one stosowane po to, aby zwiększyć opory przy toczeniu, gdyż duży opór przy toczeniu sprawia, że mamy większą przyczepność z podłożem. Opór jest spowodowany większą powierzchnią styku z jezdnią. Daje to duże możliwości manewrowe, ale jest bardzo niebezpieczne w trasie wyboistej i śliskiej. Warunki do jazdy muszą być idealne, dlatego stosuje się je w wyścigach rowerowych, które odbywają się na halach sportowych, wykonanych z materiały wysokiej jakości. Slicki stosuje się także w rajdach samochodowych, w popularnej Formule 1 i rajdach rowerowych szosowych. Jeśli pogoda jest ładna, a tor suchy, to wtedy zakładamy opony gładkie. Są one pozbawione jakiegokolwiek bieżnika, co daje im niezwykłe możliwości. W zwykłych trasach czeka na nas wiele niespodzianek, dlatego używanie slicków „po mieście” jest zabronione i surowo karane. Jeśli wymiana opon odmówi nam założenia slicków, to nie możemy się dziwić, gdyż wulkanizacja i przepisy tego zakazują.

Tagi: ,

 

Leszek Czarnecki wspiera pomysł

23.09.2010, Bankier.pl

22 września 2010 w Warszawie miało miejsce oficjalne rozstrzygnięcie II edycji konkursu „Studiuję, pracuję, zarządzam”, który odbył się w ramach programu Przedsiębiorczość – inicjatywa Leszka Czarneckiego. Laureat konkursu uzyskał wsparcie jednego z najbardziej znanych polskich przedsiębiorców, który zainwestował w rozwój zwycięskiego pomysłu 93 tys. zł. 

Pomysł na biznes Warsztat na czterech kółkach

22.09.2010, Sandra Samos, Newsweek

24 latek ze Śląska wymyślił i założył mobilny warsztat samochodowy. Polski miliarder Leszek Czarnecki zainwestował w niego 93 tys. złotych 

Studiuję pracuję zarządzam TVN CNBC

22.09.2010, TVN CNBC

Idzie młodość - Paweł Charycki, 24-letni student zwyciężył w konkursie "Studiuję, pracuję, zarządzam", którego patronem medialnym jest TVN CNBC. Jego pomysł na biznes to 24-godzinna wulkanizacja z dojazdem do klienta. Więcej o swoim biznesie Paweł Charycki opowiedział w programie Blajer Mówi Biznes.  

b 250 barum bfgoodrich bridgestone brillantis brillantis 2 continental d 110 dayton debica dunlop duragrip dynaxer hp2 ecocontrol energy saver firestone fulda goodyear indeks h indeks t indeks v kleber mabor michelin multihawk rainexpert sava sp streetresponse street jet 2 uniroyal viaxer