Pomysł na biznes Warsztat na czterech kółkach

Jaka jest recepta na udany biznes? Pomysłowość i prostota. 24 letni Paweł Charycki z Katowic, niewielkim nakładem założył pierwszą mobilną wulkanizację. Dzięki swojej pomysłowości został laureatem II edycji konkursu „Studiuję, pracuję, zarządzam”, którego organizatorem i sponsorem jest Leszek Czarnecki, właściciel m.in. Getin Banku i firmy deweloperskiej LC Corp, a patronem prasowym „Newsweek”. W pomysł przedsiębiorczego studenta Czarnecki zainwestuje 93 tys. złotych.

Zwycięska firma Wulkan świadczy usługi w zakresie wulkanizacji i napraw samochodów. Wyróżnikiem i zarazem ogromną zaletą firmy jest świadczenie większości usług w miejscu wskazanym przez klienta. Cały niezbędny sprzęt do pracy pomysłodawca i właściciel Wulkana zainstalował bowiem w samochodzie dostawczym, co sprawia, że warsztat ma charakter mobilny.

W przypadku Pawła Charyckiego to potrzeba okazała się matką wynalazku. Kiedy wracał z urlopu w górach przebił dwie opony, a zapasowe koło miał tylko jedno. – Wylądowałem na pustkowiu i nikt nie był w stanie mi pomóc. Kolega jechał do mnie 100 km, żeby uratować mnie z opresji. Doszedłem do wniosku, że to jest nisza, która należałoby zagospodarować - mówi.

Wystarczył pomysł, 60 tysięcy zł i zapał do pracy, by w grudniu 2009r. otworzył własną firmę. I odnosi pierwsze sukcesy. Grono klientów stale się powiększa. Po 10 miesiącach działalności WULKAN osiąga miesięczne obroty rzędu 20 tys. oraz zysk ok. 7 tys. zł. Wyróżniony student planuje dalszą ekspansję, w czym pomóc ma mu wygrana w konkursie i czek od Leszka Czarneckiego. Część swojej nagrody zamierza przeznaczyć na zakup auta do obsługi samochodów ciężarowych, a to co zostanie posłuży do otwarcia sieci warsztatów czynnych 24 godziny. - Mój pomysł wygrał, bo wyróżniała go prostota – mówi Charycki.

Tagi: konkurs, leszek czarnecki, newsweek, biznes, mobilna wulkanizacja, siec warsztatow, siec partnerska,

 

Leszek Czarnecki wspiera pomysł

23.09.2010, Bankier.pl

22 września 2010 w Warszawie miało miejsce oficjalne rozstrzygnięcie II edycji konkursu „Studiuję, pracuję, zarządzam”, który odbył się w ramach programu Przedsiębiorczość – inicjatywa Leszka Czarneckiego. Laureat konkursu uzyskał wsparcie jednego z najbardziej znanych polskich przedsiębiorców, który zainwestował w rozwój zwycięskiego pomysłu 93 tys. zł. 

Pomysł na biznes Warsztat na czterech kółkach

22.09.2010, Sandra Samos, Newsweek

24 latek ze Śląska wymyślił i założył mobilny warsztat samochodowy. Polski miliarder Leszek Czarnecki zainwestował w niego 93 tys. złotych 

Studiuję pracuję zarządzam TVN CNBC

22.09.2010, TVN CNBC

Idzie młodość - Paweł Charycki, 24-letni student zwyciężył w konkursie "Studiuję, pracuję, zarządzam", którego patronem medialnym jest TVN CNBC. Jego pomysł na biznes to 24-godzinna wulkanizacja z dojazdem do klienta. Więcej o swoim biznesie Paweł Charycki opowiedział w programie Blajer Mówi Biznes.  

b 250 barum bfgoodrich bridgestone brillantis brillantis 2 continental d 110 dayton debica dunlop duragrip dynaxer hp2 ecocontrol energy saver firestone fulda goodyear indeks h indeks t indeks v kleber mabor michelin multihawk rainexpert sava sp streetresponse street jet 2 uniroyal viaxer