Opony rowkowe

Opony rowkowe, to standardowe opony, które stosujemy w codziennym użyciu motoryzacyjnym. Na takich oponach jeżdżą kierowcy samochodów w swoim mieście. Mają one drobne rowki, które w nieznaczny sposób zmieniają opór toczenia. Oczywiście sytuacja zmienia się w niesprzyjających do jazdy warunkach atmosferycznych, gdy na powierzchni jezdni jest morko lub osiada śnieg, czy lód. W takich wypadkach wymiana opon jest konieczna. Jednak rowki na bieżniku w znaczny sposób ułatwiają odprowadzanie wody, co ułatwia jazdę i ryzyko poślizgu. Każda wulkanizacja zaleca stosowanie tych opon do jazdy w sezonie letnim, co jest najlepszym z możliwych rozwiązań. Możemy też wyróżnić rodzaje rowków na równoległe i skośne. Skośne lepiej odprowadzają ciecze, ale za to mają większe opory toczenia. Takie właściwości nie występują u opon o bieżniku równoległym do kierunku jazdy. Jednak opony z rowkami skośnymi stosuje się dużo częściej ze względu na zmienne warunki atmosferyczne. Taki rodzaj opon możemy spotkać zarówno w samochodach osobowych, jak i rowerach.

Tagi: ,

 

Leszek Czarnecki wspiera pomysł

23.09.2010, Bankier.pl

22 września 2010 w Warszawie miało miejsce oficjalne rozstrzygnięcie II edycji konkursu „Studiuję, pracuję, zarządzam”, który odbył się w ramach programu Przedsiębiorczość – inicjatywa Leszka Czarneckiego. Laureat konkursu uzyskał wsparcie jednego z najbardziej znanych polskich przedsiębiorców, który zainwestował w rozwój zwycięskiego pomysłu 93 tys. zł. 

Pomysł na biznes Warsztat na czterech kółkach

22.09.2010, Sandra Samos, Newsweek

24 latek ze Śląska wymyślił i założył mobilny warsztat samochodowy. Polski miliarder Leszek Czarnecki zainwestował w niego 93 tys. złotych 

Studiuję pracuję zarządzam TVN CNBC

22.09.2010, TVN CNBC

Idzie młodość - Paweł Charycki, 24-letni student zwyciężył w konkursie "Studiuję, pracuję, zarządzam", którego patronem medialnym jest TVN CNBC. Jego pomysł na biznes to 24-godzinna wulkanizacja z dojazdem do klienta. Więcej o swoim biznesie Paweł Charycki opowiedział w programie Blajer Mówi Biznes.  

b 250 barum bfgoodrich bridgestone brillantis brillantis 2 continental d 110 dayton debica dunlop duragrip dynaxer hp2 ecocontrol energy saver firestone fulda goodyear indeks h indeks t indeks v kleber mabor michelin multihawk rainexpert sava sp streetresponse street jet 2 uniroyal viaxer