W zakładkach:

 

Wulkanizacja

Problemy z oponami i ogólnie rzecz biorąc kołami samochodowymi są dosyć częstsze w czasie podróży, niż postoju. Co zrobić w wypadku, gdy złapaliśmy gumę, a wymiana opon jest niemożliwa, gdyż wulkanizacja jest zbyt daleko i nie mamy koła zapasowego? Pomoc drogowa może nam pomóc, ale

Wymiana opon

Głównym zajęciem naszej firmy jest świadczenie usług w zakresie wulkanizacji. Specyficzną formą pracy jest dojazd do klienta. Daje to szerokie możliwości, gdyż klient nie musi tracić czasu i energii na dotransportowanie swojego pojazdu do warsztatu. Wszystkie usługi są świadczone 24 go

Nasza oferta

  Wulkanizacja, to główna branża naszej firmy. Oferujemy kompleksowe usługi z zakresu wulkanizacji. W szybkim czasie dojeżdżamy do klienta, który złapał gumę podczas podróży lub ma auto nie na chodzie. Ceny dojazdu nie są wysokie, a koszty obsługi są bardzo konkurencyjne. Zajmuje

Mechanika samochodowa

Nasza firma to nie tylko pojęcia wymiana opon i wulkanizacja, ale również usługi pokrewne, zajmujemy się także mechaniką pojazdową. Gdy podczas jazdy samochodem coś niedobrego dzieje się z naszym autem i potrzebujemy pomocy, to warto zadzwonić do nas. Dojeżdżamy do klienta w szybkim cza

Sprzedaż opon

W ramach usług z zakresu: wulkanizacja i wymiana opon, zajmujemy się także sprzedażą opon. Sprzedajemy opony różnych marek, które są najbardziej znane na rynku (DUNLOP, KLEBER, GOODYER, DĘBICA, MICHELIN, FULDA i wiele innych). Nie każdy wozi w bagażniku oponę zapasową, dlatego dla klie

Holowanie

Nasza firma oprócz usług z zakresu wulkanizacji ma także możliwość holowania aut na terenie całego kraju. Posiadamy lawetę, która jest wyposażona w mechanizm holowniczy pozwalający wciągnięcie samochodu bez potrzeby uruchamiania go. Waga pojazdu nie może przekraczać 3,5 tony. Nasi pra

Reanimacja samochodu

Zima przynosi tyle samo pozytywnych skojarzeń, co negatywnych, a już na pewno więcej w niej złego widzą kierowcy, którzy w tym okresie muszą specjalnie zadbać o swoje samochody. Często mamy przed oczami obrazek zimowego poranka, pełnego śniegu, w którym zasypane jest nasze auto. Po truda

Padnięty akumulator

Padające akumulatory, to zmora kierowców. Najtrudniej jest uruchomić auto przy niskich temperaturach. Często się zdarza tak, że się gdzieś spieszymy, a niezbędne nam auto odmawia posłuszeństwa. W takich przypadkach warto zadzwonić do nas, gdyż jesteśmy firmą wulkanizacyjną, która do

Pogotowie wulkanizacyjne

Pogotowie wulkanizacyjne, to innowacja, która pomaga osiągnąć niebywałe efekty. Podczas, gdy większość firm świadczy swoje usługi stacjonarnie, my dojeżdżamy do klienta i wykonujemy wszystkie usługi na miejscu. W naszej ofercie znajdują się kompleksowe usługi : wulkanizacja, wymiana

Sieć partnerska

W związku z coraz większym zainteresowaniem oferowanych przez nas usług planujemy w najbliższym czasie poszerzyć obszar naszej działalności. W związku z tym zbieramy informacje na temat warsztatów wulkanizacyjnych niekoniecznie mobilnych zainteresowanych współpracą z naszą siecią wulka

W aktualnościach:

 

Konserwacja opon

Czysta opona i felga nie spełnia tylko funkcji estetycznej. Nasze drogi, szczególnie w okresie zimowym, są posypane różnymi substancjami chemicznymi (np.sól) które przyspieszają niszczenie opon i felg dlatego bardzo ważne jest ich czyszczenie. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów środków czyszczących w zależności od ich przeznaczenia.

Po co wyważać?

Niektórzy myślą że wyważanie opon jest naciąganiem klienta na niepotrzebne koszta. Jest to bardzo błędne myślenie ( no chyba że firmy których jedynym dochodem jest wulkanizacja, ustalają cenę za wyważenie 20zł za szt).

Oznaczenia opony

  Wszystkie opony posiadają specjalne oznaczenia na swojej powierzchni. Jeśli następuje wymiana opon, to pozwalają one w łatwy sposób dobrać odpowiednie ogumienie do danego modelu samochodu.

Dębica

Firma Oponiarska Dębica Spółka Akcyjna, to najbardziej znana firma oponiarska w Polsce. Data założenia firmy, to rok 1937.

Bridgestone

Bridgestone, to największa na świecie firma produkująca opony, założona w 1931 w mieście Kurume w Japonii. Nazwa pochodzi od japońskiego nazwiska założyciela, które oznacza kamienny most.

Początki opony

 Opona powstała w 1839 roku za sprawą Charlesa Goodyeara, który wymyślił sposób produkcji gumy. Odkrył on patent nazwany wulkanizacja kauczuku, potrzebny do tworzenia gumy. Swój sposób opatentował 15 lipca 1844 roku.

Opona w XIX w

 Znany naukowiec - Robert William Thomson – ulepszył wynalazek Charlesa Goodyeara i wprowadził do użytku oponę pneumatyczną dętkową, która nadała rozpędu ewolucji opony. Rzecz wydarzyła się w 1845 roku, a na liście patentów opona pneumatyczna dętkowa znalazła się we Francji w 1846 roku, natomiast w USA w 1847 roku.

Pierwsza pneumatyczna opona dędtkowa

W 1888 roku wynalazca irlandzkiego pochodzenia – John Boyd Dunlop, który z zawodu był weterynarzem – stworzył oponę pneumatyczną dętkową do bicykla i tym samym wulkanizacja zawdzięcza mu bardzo wiele. Niby rzecz już znana, bo Robert William Thomson już wcześniej opatentował oponę pneumatyczną dętkową, ale opona Dunlopa była zmodernizowana i lepsza.

Michelin

 Edouard Michelin jest postacią nietuzinkową w świecie motoryzacji. Specjalnie zostało użyte słowo jest, a nie był (Edouard Michelin już nie żyje), ponieważ marka opon stworzona przez niego jest znana na całym świecie, a charakterystyczne logo firmy rozpoznaje praktycznie każdy, komu nie jest obca wulkanizacja.

Opona wysokociśnieniowa i niskociśnieniowa

W 1922 roku wynaleziono oponę wysokociśnieniowa, a w dwa lata po tym powstała opona niskociśnieniowa. Stosowano je zamiennie ze względu na potrzeby kierowców. Obecnie najbardziej zalecanym ciśnieniem jest około wartości 2.0 Bara.

Opona radialna

 Rewolucją w świecie zwanym wulkanizacja było wynalezienie w 1935 roku przez Michelin opony radialnej (promieniowej). 

Bezdętkowe opony

Największym osiągnięciem ostatnich czasów w dziedzinie wulkanizacja i opony jest powstanie w 1945 roku za sprawą Goodrich Corporation opony bezdętkowej. W ymiana opon w tym przypadku jest znacznie prostsza i od tego momentu znacznie poprawił się poziom usług świadczonych przez wulkanizatorów i punkty wymiany opon.

Sytstem PAX

Proces produkcji opon zakończył na dzień dzisiejszy 2001 rok, który przyniósł nam system PAX opracowany przez firmę Michelin. Pozwala on na kontynuację jazdy mimo przebicia opony, czy braku w niej odpowiedniego ciśnienia. Daje to kierowcą nieocenioną wygodę.

Slicki

 Istnieje kilka rodzajów opon. Jednym z nich są slicki, czyli opony z całkowicie gładkim bieżnikiem. Są one stosowane po to, aby zwiększyć opory przy toczeniu, gdyż duży opór przy toczeniu sprawia, że mamy większą przyczepność z podłożem.

Opony rowkowe

 Opony rowkowe, to standardowe opony, które stosujemy w codziennym użyciu motoryzacyjnym. Na takich oponach jeżdżą kierowcy samochodów w swoim mieście.

Opony klockowe

 Ze względu na kształt bieżnika można wyróżnić opony klockowe. Jest to szczególny rodzaj opon, stosowany w rowerach górskich i autach terenowych. Dzielą się one jeszcze na inne odmiany, które różnią się sposobem rozmieszczenia klocków, co stanowi różny stosunek przyczepności do oporów toczenia. Często stosuje się różne rodzaje bieżnika na przedniej osi i tylnej.

Opona diagonalna

Opony diagonalne osnowa jest zrobiona z kliku tkanin, które są ułożone na przemian, pod różnymi kątami, które nie przekraczają 90 stopni.

Opony w F1

Od początku sezonu w 2009 roku do Formuły 1 wróciły opony całkowicie gładkie, czyli tak zwane slicki. Wiadomo, że taki bieżnik daje najlepszą przyczepność w idealnych warunkach pogodowych.

Temperatura

Podczas startów w wyścigach Formuły 1, bardzo dużą rolę odgrywa temperatura opon

Budowa bolidu

Samochody Formuły 1, to obecnie najnowocześniejsze samochody na świecie, których konstrukcja jest ściśle regulowana przez federację FIA.

Przyczepność

Aerodynamika pojazdów ma wielkie znaczenie w przemieszczaniu się. Odpowiedni docisk do podłoża pozwala uzyskać dużo lepsze osiągnięcia, niż w przypadku zaniedbania tego aspektu. Oprócz dobrze dopasowanego kształtu karoserii bolidu w tunelu aerodynamicznym, wielką rolę odgrywa dyfuzor, który wręcz przysysa bolid do toru. 40 procent przyczepności pochodzi z dyfuzora zamieszczonego w podwoziu auta.

Ciężar pojazdu

Wymiana opon, wulkanizacja, aerodynamika, silniki to ważne aspekty funkcjonowania bolidów Formuły 1. Niezwykle ważna jest waga końcowa pojazdu, która nie może być niższa, niż 605 kilogramów wraz z kierowcą. Przed każdym wyścigiem i po jego ukończeniu, pojazdy i kierowcy są dokładnie ważeni, czy nie przekroczyli norm wytyczanych przez Międzynarodową Federację Samochodową (FIA).

Palenie gumy

Palenie gumy, to potoczne określenie zdzierania opon podczas popisów samochodowych. Są to bardzo widowiskowe wyczyny, które przyciągają mnóstwo ludzi. Wymiana opon następuje zazwyczaj po jednorazowym pokazie. Bieżnik zużywa się niezwykle szybko, gdyż jest narażony na wysokie temperatury i tarcia wywoływane ewolucjami na torze. Wchodzenie w zakręty przy wysokich prędkościach, z użyciem hamulca, to tak zwany drift.

Osnowa

Oponę widzimy tylko od strony bieżnika, gdyż jest on zewnętrzną częścią opony, która odgrywa ważną rolę podczas jazdy samochodem. Głębiej, pod bieżnikiem, znajduje się osnowa. Osnowę tworzą warstwy kordu, wykonane z wiskozy, poliamidu, poliestru, stali i włókna szklanego. W zależności od producenta, stosuje się różne materiały do wykonania kordu. Kordy są przeplatane ze sobą pod różnym kątem – tutaj liczy się rodzaj opony.

Stopka opony

Oprócz osnowy, opasania i bieżnika, na oponę składa się również stopka. Stopka, to część opony, która styka się z felgą. Aby przylegała ona sztywno i stabilnie do obręczy felgi, musi ona być wzmocniona drutami, które zapewniają twardość stopki. Aby dodatkowo wzmocnić konstrukcję opony, druty zastępuje się materiałem kewlarowym, będącym znacznie wytrzymalszym, niż stalowe elementy.

Budowa opony

Opony są przeznaczane do różnych celów i często bardzo różnią się od siebie. Te, które są używane w Formule 1 produkowane są z bardzo miękkiej gumy, która kilka tysięcy razy szybciej się zużywa od zwykłej opony dla aut osobowych. Stosowanie miękkiej gumy zwiększa o wiele bardziej przyczepność do podłoża, a w dodatku napełnia się je azotem, który jest znacznie bardziej odporniejszy na rozszerzalność cieplną, który może prowadzić do wybuchu opony.

Studiuję pracuję zarządzam TVN CNBC

Idzie młodość - Paweł Charycki, 24-letni student zwyciężył w konkursie "Studiuję, pracuję, zarządzam", którego patronem medialnym jest TVN CNBC. Jego pomysł na biznes to 24-godzinna wulkanizacja z dojazdem do klienta. Więcej o swoim biznesie Paweł Charycki opowiedział w programie Blajer Mówi Biznes.  

Pomysł na biznes Warsztat na czterech kółkach

24 latek ze Śląska wymyślił i założył mobilny warsztat samochodowy. Polski miliarder Leszek Czarnecki zainwestował w niego 93 tys. złotych 

Najczęściej wybierane informacje w serwisie:

wulkanizacja katowice

wulkanizacja

wymiana opon katowice

wulkan katowice

wymiana opon cena

wymiana opon cennik

wymiana opon

wulkan24

wulkanizacja 24h katowice

wulkanizacja 24h warszawa

wulkanizacja katowice 24h

wulkan wulkanizacja

wulkan 24

wulkanizator katowice

wulkanizacja cennik

pogotowie wulkanizacyjne

pogotowie wulkan

wymiana opon u klienta

pozycjonowanie

paweł charycki

laweta cennik

laweta warszawa cennik

wulkan bielsko

wymiana opon warszawa cena

wulkanizacja szczecin 24h

wulkanizacja 24h

cennik wulkanizacji

wulkanizacja tychy 24h

opony letnie wyprzedaż

Wulkanizacja Wulkan

wymiana opon warszawa cennik

paweł charycki wulkan

wulkanizacja ceny

wymiana opon tychy

wulkanizacja 24h szczecin

pogotowie wulkanizacyjne warszawa

cennik wymiany opon

opony mabor

pogotowie wulkanizacyjne katowice

wymiana opon koszt

wulkanizacja szczecin niedziela

wulkanizacja warszawa cennik

wulkan Paweł Charycki

wymiana opon katowice ligota

wulkanizacja 24 h warszawa

koszt założenia wulkanizacji

wulkanizacja gliwice 24h

wulkanizacja 24h śląsk

sprzedaż opon

katowice wulkanizacja

wulkanizacja częstochowa 24h

wulkanizacja chorzow batory

pomoc drogowa katowice

mechanik cennik

wulkanizacja katowice ligota

znaczenie wulkanów

wulkanizacja opon

wulkanizator cennik

wulkanizacja 24 katowice

wulkanizacja śląsk

wulkan 24h

wulkanizacja 24h tychy

wulkanizacja 24h Gliwice

pomoc drogowa

wulkan pogotowie

laweta katowice

wulkan24.pl

opony katowice

serwis opon 24h katowice

katowice wulkanizacja 24h

wulkanizacja marki

cennik wulkanizacja

wymiana opon bytom

wymiana opon 24h warszawa

wulkanizacja tychy

wulkanizacja u klienta

wulkanizacja dojazd do klienta

pozytywne znaczenie wulkanów

wulkanizacja 24h częstochowa

wulkam bielsko

wulkan opony

mabor street jet 2

wulkanizacja materacy

co potrzebne do wulkanizacji

laweta cennik warszawa

wymiana opon czestochowa

wymiana opon gliwice

wulkanizacja gumy

wymiana opon u klienta warszawa

wymiana opon chorzów

mechanika samochodowa cennik

felgi katowice

cennik wulkanizacyjny

mabor opony

holowanie cennik

koszt założenia opon

Wulkanizacja warszawa ceny

pogotowie wulkanizacyjne bytom

serwis opon cennik

wulkanizacja 24 h katowice

 1 2 > 

 

Leszek Czarnecki wspiera pomysł

23.09.2010, Bankier.pl

22 września 2010 w Warszawie miało miejsce oficjalne rozstrzygnięcie II edycji konkursu „Studiuję, pracuję, zarządzam”, który odbył się w ramach programu Przedsiębiorczość – inicjatywa Leszka Czarneckiego. Laureat konkursu uzyskał wsparcie jednego z najbardziej znanych polskich przedsiębiorców, który zainwestował w rozwój zwycięskiego pomysłu 93 tys. zł. 

Pomysł na biznes Warsztat na czterech kółkach

22.09.2010, Sandra Samos, Newsweek

24 latek ze Śląska wymyślił i założył mobilny warsztat samochodowy. Polski miliarder Leszek Czarnecki zainwestował w niego 93 tys. złotych 

Studiuję pracuję zarządzam TVN CNBC

22.09.2010, TVN CNBC

Idzie młodość - Paweł Charycki, 24-letni student zwyciężył w konkursie "Studiuję, pracuję, zarządzam", którego patronem medialnym jest TVN CNBC. Jego pomysł na biznes to 24-godzinna wulkanizacja z dojazdem do klienta. Więcej o swoim biznesie Paweł Charycki opowiedział w programie Blajer Mówi Biznes.  

b 250 barum bfgoodrich bridgestone brillantis brillantis 2 continental d 110 dayton debica dunlop duragrip dynaxer hp2 ecocontrol energy saver firestone fulda goodyear indeks h indeks t indeks v kleber mabor michelin multihawk rainexpert sava sp streetresponse street jet 2 uniroyal viaxer