Stopka opony

Oprócz osnowy, opasania i bieżnika, na oponę składa się również stopka. Stopka, to część opony, która styka się z felgą. Aby przylegała ona sztywno i stabilnie do obręczy felgi, musi ona być wzmocniona drutami, które zapewniają twardość stopki. Aby dodatkowo wzmocnić konstrukcję opony, druty zastępuje się materiałem kewlarowym, będącym znacznie wytrzymalszym, niż stalowe elementy. Takie wzmocnienie gwarantuje nam, że opona nie ulegnie deformacji, w wyniku której pojazd mógłby się nierówno zachowywać na drodze. Gdyby opony nie były opasane stopką, to istniałaby możliwość zgubienia jej podczas jazdy. Takie przypadki się zdarzają, gdy opona jest nierówno założona i nie przylega dobrze do felgi. Ważne, aby wymiana opon została przeprowadzona w sposób profesjonalny, a wulkanizacja gwarantowała nam produkty najwyższej jakości, gdyż tylko takie dają nam pewność własnego bezpieczeństwa. Musimy pamiętać, że rozwijamy samochodem ogromne prędkości, a człowiek jest omylny, więc chociaż samochód musi być w pełni sprawny.

Tagi: osnowa, opasanie, bieżnik, stopka,

 

Leszek Czarnecki wspiera pomysł

23.09.2010, Bankier.pl

22 września 2010 w Warszawie miało miejsce oficjalne rozstrzygnięcie II edycji konkursu „Studiuję, pracuję, zarządzam”, który odbył się w ramach programu Przedsiębiorczość – inicjatywa Leszka Czarneckiego. Laureat konkursu uzyskał wsparcie jednego z najbardziej znanych polskich przedsiębiorców, który zainwestował w rozwój zwycięskiego pomysłu 93 tys. zł. 

Pomysł na biznes Warsztat na czterech kółkach

22.09.2010, Sandra Samos, Newsweek

24 latek ze Śląska wymyślił i założył mobilny warsztat samochodowy. Polski miliarder Leszek Czarnecki zainwestował w niego 93 tys. złotych 

Studiuję pracuję zarządzam TVN CNBC

22.09.2010, TVN CNBC

Idzie młodość - Paweł Charycki, 24-letni student zwyciężył w konkursie "Studiuję, pracuję, zarządzam", którego patronem medialnym jest TVN CNBC. Jego pomysł na biznes to 24-godzinna wulkanizacja z dojazdem do klienta. Więcej o swoim biznesie Paweł Charycki opowiedział w programie Blajer Mówi Biznes.  

b 250 barum bfgoodrich bridgestone brillantis brillantis 2 continental d 110 dayton debica dunlop duragrip dynaxer hp2 ecocontrol energy saver firestone fulda goodyear indeks h indeks t indeks v kleber mabor michelin multihawk rainexpert sava sp streetresponse street jet 2 uniroyal viaxer