Rodzaje opon w F1

W wyścigach Grand Prix Formuły 1 używane są cztery rodzaje opon firmy Bridgestone. Zespoły mają do wyboru spośród opon na suchą nawierzchnię cztery typy opon – różnią się one twardością. Zmienną twardość otrzymuje się poprzez różne mieszanki stosowane do produkcji opon. Podczas wyścigu wymiana opon następuje po przetestowaniu wszystkich możliwych mieszanek w celu wybrania tej najlepszej. Każdy tor ma swoją specyfikę i warunki klimatyczne. Należy wziąć wszystkie czynniki pod uwagę przy wyborze odpowiedniego ogumienia. Niekiedy jest z tym problem, gdyż zbyt miękkie opony mogą spowodować stratę przyczepności. Często zespoły muszą zmieniać taktykę w czasie wyścigu, gdyż okazuje się, że wybrane przez nich opony nie spełniają oczekiwań drużyny. Inna sprawa, gdy zacznie padać deszcz – wtedy należy jak najszybciej zjechać do boksu i zastosować opony, które wulkanizator przeznaczył na śliskie nawierzchnie. Niemożliwością jest jeździć w slickach po mokrym, czy tylko wilgotnym torze, który jest śliski.

Tagi: slicki,

 

Leszek Czarnecki wspiera pomysł

23.09.2010, Bankier.pl

22 września 2010 w Warszawie miało miejsce oficjalne rozstrzygnięcie II edycji konkursu „Studiuję, pracuję, zarządzam”, który odbył się w ramach programu Przedsiębiorczość – inicjatywa Leszka Czarneckiego. Laureat konkursu uzyskał wsparcie jednego z najbardziej znanych polskich przedsiębiorców, który zainwestował w rozwój zwycięskiego pomysłu 93 tys. zł. 

Pomysł na biznes Warsztat na czterech kółkach

22.09.2010, Sandra Samos, Newsweek

24 latek ze Śląska wymyślił i założył mobilny warsztat samochodowy. Polski miliarder Leszek Czarnecki zainwestował w niego 93 tys. złotych 

Studiuję pracuję zarządzam TVN CNBC

22.09.2010, TVN CNBC

Idzie młodość - Paweł Charycki, 24-letni student zwyciężył w konkursie "Studiuję, pracuję, zarządzam", którego patronem medialnym jest TVN CNBC. Jego pomysł na biznes to 24-godzinna wulkanizacja z dojazdem do klienta. Więcej o swoim biznesie Paweł Charycki opowiedział w programie Blajer Mówi Biznes.  

b 250 barum bfgoodrich bridgestone brillantis brillantis 2 continental d 110 dayton debica dunlop duragrip dynaxer hp2 ecocontrol energy saver firestone fulda goodyear indeks h indeks t indeks v kleber mabor michelin multihawk rainexpert sava sp streetresponse street jet 2 uniroyal viaxer