Początki opony

 Opona powstała w 1839 roku za sprawą Charlesa Goodyeara, który wymyślił sposób produkcji gumy. Odkrył on patent nazwany wulkanizacja kauczuku, potrzebny do tworzenia gumy. Swój sposób opatentował 15 lipca 1844 roku. Właśnie to wydarzenie i ten człowiek dały początek oponie, która dzisiaj ułatwia nam poruszanie się środkami lokomocji stosowanymi na powierzchni.  Guma ma też wiele innych zastosowań, ale w przemyśle motoryzacyjnym wywołała rewolucję. Koła z oponami są znacznie bardziej mobilne i bezpieczne, łatwiejsza jest wymiana opon, przez co możemy poruszać się szybciej i bez obaw o własne zdrowie, czy życie. Oczywiście opona przejechała długą drogę do kształtu, który znamy obecnie. Zastosowano wiele modyfikacji i ulepszeń, aby sprostać obecnym potrzebom motoryzacji, która rozwija się niezwykle prężnie. Opona nie pozostała w tyle, dlatego możemy mówić o kilku jej rodzajach, które spisują się świetnie w warunkach zimowych lub letnich. Zastosowano wiele nowinek, które ułatwiają poruszanie się po jezdni i stwarzają lepsze warunki bezpieczeństwa.

Tagi: ,

 

Leszek Czarnecki wspiera pomysł

23.09.2010, Bankier.pl

22 września 2010 w Warszawie miało miejsce oficjalne rozstrzygnięcie II edycji konkursu „Studiuję, pracuję, zarządzam”, który odbył się w ramach programu Przedsiębiorczość – inicjatywa Leszka Czarneckiego. Laureat konkursu uzyskał wsparcie jednego z najbardziej znanych polskich przedsiębiorców, który zainwestował w rozwój zwycięskiego pomysłu 93 tys. zł. 

Pomysł na biznes Warsztat na czterech kółkach

22.09.2010, Sandra Samos, Newsweek

24 latek ze Śląska wymyślił i założył mobilny warsztat samochodowy. Polski miliarder Leszek Czarnecki zainwestował w niego 93 tys. złotych 

Studiuję pracuję zarządzam TVN CNBC

22.09.2010, TVN CNBC

Idzie młodość - Paweł Charycki, 24-letni student zwyciężył w konkursie "Studiuję, pracuję, zarządzam", którego patronem medialnym jest TVN CNBC. Jego pomysł na biznes to 24-godzinna wulkanizacja z dojazdem do klienta. Więcej o swoim biznesie Paweł Charycki opowiedział w programie Blajer Mówi Biznes.  

b 250 barum bfgoodrich bridgestone brillantis brillantis 2 continental d 110 dayton debica dunlop duragrip dynaxer hp2 ecocontrol energy saver firestone fulda goodyear indeks h indeks t indeks v kleber mabor michelin multihawk rainexpert sava sp streetresponse street jet 2 uniroyal viaxer