Opony w F1

 Od początku sezonu w 2009 roku do Formuły 1 wróciły opony całkowicie gładkie, czyli tak zwane slicki. Wiadomo, że taki bieżnik daje najlepszą przyczepność w idealnych warunkach pogodowych. Ograniczenia, jakie wynikają z używania owych opon, to szerokość: 355 mm na przedzie i 380 mm z tyłu samochodu. Dystans, jaki są w stanie przemierzyć samochody na tych oponach to około 200 kilometrów. Po takim biegu nie nadają się one do użycia. Przy tak ekstremalnej jeździe bieżnik zużywa się niezwykle szybko, gdyż prędkości samochodów przekraczają 300 kilometrów na godzinę. Aby porównać owe osiągnięcia maszyn, należy wspomnieć, że wymiana opon Michelin w samochodach osobowych następuje po 80 000 kilometrów. Wulkanizacja stale stara się doskonalić opony, aby były one jak najlepszej jakości. Mają one wytrzymywać dłuższe dystanse, gorsze warunki pogodowe i być odporniejsze na zniszczenia, niż kiedykolwiek. Naukowcy w pocie czoła wymyślają przeróżne techniki ułatwiające nam życie, jak chociażby PAX, za sprawą którego możemy jechać na przebitej oponie.

Tagi: ,

 

Leszek Czarnecki wspiera pomysł

23.09.2010, Bankier.pl

22 września 2010 w Warszawie miało miejsce oficjalne rozstrzygnięcie II edycji konkursu „Studiuję, pracuję, zarządzam”, który odbył się w ramach programu Przedsiębiorczość – inicjatywa Leszka Czarneckiego. Laureat konkursu uzyskał wsparcie jednego z najbardziej znanych polskich przedsiębiorców, który zainwestował w rozwój zwycięskiego pomysłu 93 tys. zł. 

Pomysł na biznes Warsztat na czterech kółkach

22.09.2010, Sandra Samos, Newsweek

24 latek ze Śląska wymyślił i założył mobilny warsztat samochodowy. Polski miliarder Leszek Czarnecki zainwestował w niego 93 tys. złotych 

Studiuję pracuję zarządzam TVN CNBC

22.09.2010, TVN CNBC

Idzie młodość - Paweł Charycki, 24-letni student zwyciężył w konkursie "Studiuję, pracuję, zarządzam", którego patronem medialnym jest TVN CNBC. Jego pomysł na biznes to 24-godzinna wulkanizacja z dojazdem do klienta. Więcej o swoim biznesie Paweł Charycki opowiedział w programie Blajer Mówi Biznes.  

b 250 barum bfgoodrich bridgestone brillantis brillantis 2 continental d 110 dayton debica dunlop duragrip dynaxer hp2 ecocontrol energy saver firestone fulda goodyear indeks h indeks t indeks v kleber mabor michelin multihawk rainexpert sava sp streetresponse street jet 2 uniroyal viaxer