Opony klockowe

 Ze względu na kształt bieżnika można wyróżnić opony klockowe. Jest to szczególny rodzaj opon, stosowany w rowerach górskich i autach terenowych. Dzielą się one jeszcze na inne odmiany, które różnią się sposobem rozmieszczenia klocków, co stanowi różny stosunek przyczepności do oporów toczenia. Często stosuje się różne rodzaje bieżnika na przedniej osi i tylnej. Sprawia to, że koła lepiej trzymają się drogi i mamy większe możliwości manewru. W warunkach górskich jezdnie są zazwyczaj bardziej obłocone i wyboiste, dlatego trzeba zadbać o nałożenie opon klockowych, które zminimalizują nasze wysiłki przy prowadzenia samochodu, a ten będzie się lepiej zachowywał w terenie. Takiego rodzaju opony są zupełnie niepotrzebne na zwykłej ulicy, gdyż wystarczają dosyć gładkie, które posiadają rowki w celu odprowadzania wody. Warunki górskie są znacznie mniej sprzyjające, dlatego aby nasz samochód poruszał się w miarę sprawnie musi być do tego odpowiednio przygotowany, dlatego potrzebna jest wymiana opon, którą zajmuje się wulkanizacja.

Tagi: opony klockowe,

 

Leszek Czarnecki wspiera pomysł

23.09.2010, Bankier.pl

22 września 2010 w Warszawie miało miejsce oficjalne rozstrzygnięcie II edycji konkursu „Studiuję, pracuję, zarządzam”, który odbył się w ramach programu Przedsiębiorczość – inicjatywa Leszka Czarneckiego. Laureat konkursu uzyskał wsparcie jednego z najbardziej znanych polskich przedsiębiorców, który zainwestował w rozwój zwycięskiego pomysłu 93 tys. zł. 

Pomysł na biznes Warsztat na czterech kółkach

22.09.2010, Sandra Samos, Newsweek

24 latek ze Śląska wymyślił i założył mobilny warsztat samochodowy. Polski miliarder Leszek Czarnecki zainwestował w niego 93 tys. złotych 

Studiuję pracuję zarządzam TVN CNBC

22.09.2010, TVN CNBC

Idzie młodość - Paweł Charycki, 24-letni student zwyciężył w konkursie "Studiuję, pracuję, zarządzam", którego patronem medialnym jest TVN CNBC. Jego pomysł na biznes to 24-godzinna wulkanizacja z dojazdem do klienta. Więcej o swoim biznesie Paweł Charycki opowiedział w programie Blajer Mówi Biznes.  

b 250 barum bfgoodrich bridgestone brillantis brillantis 2 continental d 110 dayton debica dunlop duragrip dynaxer hp2 ecocontrol energy saver firestone fulda goodyear indeks h indeks t indeks v kleber mabor michelin multihawk rainexpert sava sp streetresponse street jet 2 uniroyal viaxer