Opona diagonalna

 Opony diagonalne osnowa jest zrobiona z kliku tkanin, które są ułożone na przemian, pod różnymi kątami, które nie przekraczają 90 stopni. W takich wypadkach niepotrzebne jest opasanie, lecz można je także z powodzeniem użyć – wtedy taka opona nosi nazwę opasanej. Taka budowa opony zapewnia wyższy komfort jazdy w porównaniu z oponami radialnymi. Zwiększa się także odporność ścianki bocznej na uszkodzenia mechaniczne podczas jazdy. Korzyści z używania opon diagonalnych generują wiele wad, jak choćby na przykład mniejszą precyzję prowadzenia i gorszą przyczepność na łukach. Innym mankamentem z dziedziny ergonomii jest także większe zużycie paliwa podczas jazdy na oponach diagonalnych. Zaleca się stosowanie takich opon w przypadku, gdy wymiana opon na radialne jest z jakichkolwiek powodów niemożliwa. Odpowiednie dobranie opon do samochodu zapewnia serwis i wulkanizacja, które mają specjalistyczny sprzęt, który jest w stanie ocenić, jakich opon najlepiej użyć. Duże znaczenie mają też warunki atmosferyczne i specyfika nawierzchni.

Tagi: ,

 

Leszek Czarnecki wspiera pomysł

23.09.2010, Bankier.pl

22 września 2010 w Warszawie miało miejsce oficjalne rozstrzygnięcie II edycji konkursu „Studiuję, pracuję, zarządzam”, który odbył się w ramach programu Przedsiębiorczość – inicjatywa Leszka Czarneckiego. Laureat konkursu uzyskał wsparcie jednego z najbardziej znanych polskich przedsiębiorców, który zainwestował w rozwój zwycięskiego pomysłu 93 tys. zł. 

Pomysł na biznes Warsztat na czterech kółkach

22.09.2010, Sandra Samos, Newsweek

24 latek ze Śląska wymyślił i założył mobilny warsztat samochodowy. Polski miliarder Leszek Czarnecki zainwestował w niego 93 tys. złotych 

Studiuję pracuję zarządzam TVN CNBC

22.09.2010, TVN CNBC

Idzie młodość - Paweł Charycki, 24-letni student zwyciężył w konkursie "Studiuję, pracuję, zarządzam", którego patronem medialnym jest TVN CNBC. Jego pomysł na biznes to 24-godzinna wulkanizacja z dojazdem do klienta. Więcej o swoim biznesie Paweł Charycki opowiedział w programie Blajer Mówi Biznes.  

b 250 barum bfgoodrich bridgestone brillantis brillantis 2 continental d 110 dayton debica dunlop duragrip dynaxer hp2 ecocontrol energy saver firestone fulda goodyear indeks h indeks t indeks v kleber mabor michelin multihawk rainexpert sava sp streetresponse street jet 2 uniroyal viaxer