Kolce

Opony z metalowymi kolcami, tak zwane kolcowe, są uzbrojone w metalowe kolce, które pozwalają poruszać się po śniegu i lodzie. W ekstremalnych warunkach kolce spisują świetnie, gdyż pozwalają na poruszanie się po najcięższych powierzchniach, które dla innych opon są nie do przebycia. Tylko na takich oponach można zdobywać Syberię i górskie szlaki. Gdyby wymiana opon się nie odbyła, to po prostu nie ma po co wyruszać w trasę. Każdy wulkanizator może to potwierdzić. Majsterkowicze, którzy poruszają się na rowerach, sami tworzą kolce ze śrubek do swoich opon. Daje im to doskonałą przyczepność na górskich ścieżkach w niedogodnych warunkach pogodowych. Rowerzyści jeżdżą także na kolcach w sezonie letnim ze względu na inną specyfikę opon rowerowych. Są one o wiele cieńsze, dlatego zapewniają mniejszą przyczepność. Gwarancja dobrego zjazdu na kolcach jest dużo większa, niż na oponach klockowych, które nadają się raczej do łagodnej jazdy, po gładkim terenie miejskim lub przy mało wyboistych ścieżkach.

Tagi: kolce, opony z kolcami,

 

Leszek Czarnecki wspiera pomysł

23.09.2010, Bankier.pl

22 września 2010 w Warszawie miało miejsce oficjalne rozstrzygnięcie II edycji konkursu „Studiuję, pracuję, zarządzam”, który odbył się w ramach programu Przedsiębiorczość – inicjatywa Leszka Czarneckiego. Laureat konkursu uzyskał wsparcie jednego z najbardziej znanych polskich przedsiębiorców, który zainwestował w rozwój zwycięskiego pomysłu 93 tys. zł. 

Pomysł na biznes Warsztat na czterech kółkach

22.09.2010, Sandra Samos, Newsweek

24 latek ze Śląska wymyślił i założył mobilny warsztat samochodowy. Polski miliarder Leszek Czarnecki zainwestował w niego 93 tys. złotych 

Studiuję pracuję zarządzam TVN CNBC

22.09.2010, TVN CNBC

Idzie młodość - Paweł Charycki, 24-letni student zwyciężył w konkursie "Studiuję, pracuję, zarządzam", którego patronem medialnym jest TVN CNBC. Jego pomysł na biznes to 24-godzinna wulkanizacja z dojazdem do klienta. Więcej o swoim biznesie Paweł Charycki opowiedział w programie Blajer Mówi Biznes.  

b 250 barum bfgoodrich bridgestone brillantis brillantis 2 continental d 110 dayton debica dunlop duragrip dynaxer hp2 ecocontrol energy saver firestone fulda goodyear indeks h indeks t indeks v kleber mabor michelin multihawk rainexpert sava sp streetresponse street jet 2 uniroyal viaxer