Dębica

 Firma Oponiarska Dębica Spółka Akcyjna, to najbardziej znana firma oponiarska w Polsce. Data założenia firmy, to rok 1937. W 1994 roku akcje spółki wprowadzono na warszawską Giełdę Papierów Wartościowych. Na przełomie 1995 i 1996 roku firmę przejął Goodyear Tire and Rubber Company. Od roku 1997 Dębica jest jedynym europejskim zakładem Goodyeara, który produkuje ogumienie dla rolnictwa. Dębica produkuje także opony firmy Goodyear, Dunlop, Fulda i Sava. W roku 2006 na eksport do krajów zachodnich trafiło większość produktów firmy. Niedawno ogłoszono poszerzenie oferty na samochody o wysokich osiągach. W niedługim czasie plany inwestycyjne spółki mają być wcielone w życie, co oznacza ekspansję nowych rynków, które mogą zapewnić wysokie dochody. Obecnie zyski spółki plasują się na poziomie rocznym w wysokości około 60 000 000 złotych, co jest świetnym wynikiem w branży wulkanizacja. Otwierane są także punkty, w których wymiana opon następuje jedynie na produkty marki Dębica i produkowane przez nią.

Tagi: ,

 

Leszek Czarnecki wspiera pomysł

23.09.2010, Bankier.pl

22 września 2010 w Warszawie miało miejsce oficjalne rozstrzygnięcie II edycji konkursu „Studiuję, pracuję, zarządzam”, który odbył się w ramach programu Przedsiębiorczość – inicjatywa Leszka Czarneckiego. Laureat konkursu uzyskał wsparcie jednego z najbardziej znanych polskich przedsiębiorców, który zainwestował w rozwój zwycięskiego pomysłu 93 tys. zł. 

Pomysł na biznes Warsztat na czterech kółkach

22.09.2010, Sandra Samos, Newsweek

24 latek ze Śląska wymyślił i założył mobilny warsztat samochodowy. Polski miliarder Leszek Czarnecki zainwestował w niego 93 tys. złotych 

Studiuję pracuję zarządzam TVN CNBC

22.09.2010, TVN CNBC

Idzie młodość - Paweł Charycki, 24-letni student zwyciężył w konkursie "Studiuję, pracuję, zarządzam", którego patronem medialnym jest TVN CNBC. Jego pomysł na biznes to 24-godzinna wulkanizacja z dojazdem do klienta. Więcej o swoim biznesie Paweł Charycki opowiedział w programie Blajer Mówi Biznes.  

b 250 barum bfgoodrich bridgestone brillantis brillantis 2 continental d 110 dayton debica dunlop duragrip dynaxer hp2 ecocontrol energy saver firestone fulda goodyear indeks h indeks t indeks v kleber mabor michelin multihawk rainexpert sava sp streetresponse street jet 2 uniroyal viaxer