Bridgestone w F1

Obecnie w Formule 1 monopol na dostarczanie opon ma największy na świecie ich producent – japońska firma Bridgestone.  Ten fakt dodaje marce znacznego prestiżu, ale istnieje także z innych powodów. Wymiana opon na innej firmy może zakłócić równość w wyścigu, gdyż opony gorszej jakości znacznie zmniejszyłyby szansę na wygranej. Produkowanie opon o tych samych parametrach musi się odbywać przez jedną firmę, gdyż wtedy mamy pewność, że są one identyczne. W przypadku kilku dostawców, sytuacja mogłaby wyglądać niezbyt klarownie. Firmę Bridgestone wybrano dlatego, gdyż jest ona potentatem wśród firm zajmujących się sprzedażą wyrobów gumowych. To obecnie najlepsza firma na rynku, produkująca najlepszej jakości towar na całym świecie. Opony dla Formuły 1, to ogromny zysk dla firmy, gdyż są one specyficzne i potrzebna jest ich duża ilość, przez to sprzedaż jest bardzo dochodowa. Duże szczęście spotkało właściciela firmy Bridgestone. W takim wypadku nie może on pozwolić na odebranie sobie pozycji monopolisty.

Tagi: ,

 

Leszek Czarnecki wspiera pomysł

23.09.2010, Bankier.pl

22 września 2010 w Warszawie miało miejsce oficjalne rozstrzygnięcie II edycji konkursu „Studiuję, pracuję, zarządzam”, który odbył się w ramach programu Przedsiębiorczość – inicjatywa Leszka Czarneckiego. Laureat konkursu uzyskał wsparcie jednego z najbardziej znanych polskich przedsiębiorców, który zainwestował w rozwój zwycięskiego pomysłu 93 tys. zł. 

Pomysł na biznes Warsztat na czterech kółkach

22.09.2010, Sandra Samos, Newsweek

24 latek ze Śląska wymyślił i założył mobilny warsztat samochodowy. Polski miliarder Leszek Czarnecki zainwestował w niego 93 tys. złotych 

Studiuję pracuję zarządzam TVN CNBC

22.09.2010, TVN CNBC

Idzie młodość - Paweł Charycki, 24-letni student zwyciężył w konkursie "Studiuję, pracuję, zarządzam", którego patronem medialnym jest TVN CNBC. Jego pomysł na biznes to 24-godzinna wulkanizacja z dojazdem do klienta. Więcej o swoim biznesie Paweł Charycki opowiedział w programie Blajer Mówi Biznes.  

b 250 barum bfgoodrich bridgestone brillantis brillantis 2 continental d 110 dayton debica dunlop duragrip dynaxer hp2 ecocontrol energy saver firestone fulda goodyear indeks h indeks t indeks v kleber mabor michelin multihawk rainexpert sava sp streetresponse street jet 2 uniroyal viaxer