Bridgestone

 Bridgestone, to największa na świecie firma produkująca opony, założona w 1931 w mieście Kurume w Japonii. Nazwa pochodzi od japońskiego nazwiska założyciela, które oznacza kamienny most. Po II Wojnie Światowej firma zajęła się produkcją motocykli, jednak największe dochody dalej osiągali dzięki sprzedaży opon i wyrobów gumowych. Oprócz opon Bridgestone produkuje również części do samochodów, inne wyroby gumowe, czy produkty chemiczne. Oferta firmy jest bardzo bogata i wszechstronna. Wyroby są produkowane w 100 fabrykach na całym świecie, na sześciu kontynentach. Posiada przeszło 3000 sklepów oraz jest reprezentowane w przeszło 150 krajach. Liczby te robią ogromne wrażenie i same mówią za siebie. Wymiana opon i wulkanizacja nie są obce Bridgestone, która jest największą firmą na świecie w swojej branży. Nic nie jest w stanie wybić firmę Bridgestone z rynku, gdyż trzyma się ona bardzo mocno i stale poszerza swoją ofertę. Marki znajdujące się w rankingu największych są daleko w tyle za Bridgestone.

Tagi: ,

 

Leszek Czarnecki wspiera pomysł

23.09.2010, Bankier.pl

22 września 2010 w Warszawie miało miejsce oficjalne rozstrzygnięcie II edycji konkursu „Studiuję, pracuję, zarządzam”, który odbył się w ramach programu Przedsiębiorczość – inicjatywa Leszka Czarneckiego. Laureat konkursu uzyskał wsparcie jednego z najbardziej znanych polskich przedsiębiorców, który zainwestował w rozwój zwycięskiego pomysłu 93 tys. zł. 

Pomysł na biznes Warsztat na czterech kółkach

22.09.2010, Sandra Samos, Newsweek

24 latek ze Śląska wymyślił i założył mobilny warsztat samochodowy. Polski miliarder Leszek Czarnecki zainwestował w niego 93 tys. złotych 

Studiuję pracuję zarządzam TVN CNBC

22.09.2010, TVN CNBC

Idzie młodość - Paweł Charycki, 24-letni student zwyciężył w konkursie "Studiuję, pracuję, zarządzam", którego patronem medialnym jest TVN CNBC. Jego pomysł na biznes to 24-godzinna wulkanizacja z dojazdem do klienta. Więcej o swoim biznesie Paweł Charycki opowiedział w programie Blajer Mówi Biznes.  

b 250 barum bfgoodrich bridgestone brillantis brillantis 2 continental d 110 dayton debica dunlop duragrip dynaxer hp2 ecocontrol energy saver firestone fulda goodyear indeks h indeks t indeks v kleber mabor michelin multihawk rainexpert sava sp streetresponse street jet 2 uniroyal viaxer