Błąd 404 - nie ma takiej strony!

Nie znaleziono żądanego URLa na tym serwerze. Jeśli wpisałeś URLa ręcznie, sprawdź, czy nie się nie pomyliłeś.

Jeśli myślisz, że jest to błąd tego serwera, skontaktuj się z nami.

Adac w Polsce

26.08.2010, www.onet.pl

Awaria samochodu w trasie to problem. Zazwyczaj samodzielna naprawa nie wchodzi w grę i zostaje nam holowanie do warsztatu. A gdyby tak mechanik przyjechał na miejsce i naprawił auto od ręki? Niebawem będzie to możliwe. 

Palenie gumy

06.12.2009,

Palenie gumy, to potoczne określenie zdzierania opon podczas popisów samochodowych. Są to bardzo widowiskowe wyczyny, które przyciągają mnóstwo ludzi. Wymiana opon następuje zazwyczaj po jednorazowym pokazie. Bieżnik zużywa się niezwykle szybko, gdyż jest narażony na wysokie temperatury i tarcia wywoływane ewolucjami na torze. Wchodzenie w zakręty przy wysokich prędkościach, z użyciem hamulca, to tak zwany drift.

Stopka opony

06.12.2009,

Oprócz osnowy, opasania i bieżnika, na oponę składa się również stopka. Stopka, to część opony, która styka się z felgą. Aby przylegała ona sztywno i stabilnie do obręczy felgi, musi ona być wzmocniona drutami, które zapewniają twardość stopki. Aby dodatkowo wzmocnić konstrukcję opony, druty zastępuje się materiałem kewlarowym, będącym znacznie wytrzymalszym, niż stalowe elementy.